Al Pacino – sylwetka wielkiego aktora o niewielkim wzroście

al pacino muskulaturaAl Pacino nie należy do tego młodego pokolenia mało charakterystycznych aktorów. Nie wiem czy to zauważyliście, ale teraz praktycznie każdy wygląda tak samo. Dziwna moda nastała na bycie nijakim. Natomiast Al to jeden z tych ze starego Hollywood, tego wyrazistego. Teraz aktor ma 76 lat, jednak naprawdę nieźle się trzyma. Wygląda jakby miał 40, a jego sylwetka jest niemal jak u sportowca. Jak on to robi? Filmy, w których grał można wymieniać godzinami, jednak jest garstka tych wybitnych i ponadczasowych. Należą do nich bez wątpienia:

  • „Zapach kobiety”
  • „Ojciec chrzestny”
  • „Człowiek z blizną”
  • „Adwokat diabła”

Wiele mówiło się o jego wzroście. Nie należy do najwyższych, ale słowa o tym, że jest kurduplem są mocno przesadzone. Al Pacino ma 170 cm i po prostu aktorki, u boku których gra przeważnie noszą buty na wysokim obcasie. Stąd wzięło się to przeświadczenie o bardzo niskim wzroście aktora. Co warto zaznaczyć, aktor od najmłodszych lat dbał o swoją sylwetkę. Pomimo niewielkiego wzrostu, jego wyrzeźbione ciało nadrabiało wszelkie minusy.

Pisząc o nim nie można zapomnieć, że został nagrodzony Oscarem. Jednak jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla każdego aktora. Statuetkę otrzymał za genialna rolę w Zapachu kobiety z 1992 roku. Grał tam niewidomego starszego pana. Nie staruszka, ale już dojrzałego mężczyzny, który chce jeszcze czegoś doznać przed śmiercią. Nie jest to komedia ani lekki film. Raczej należy do tych z gatunku zapadających długo w pamięci. Co do samej gry aktorskiej to Al Pacino jest mistrzem jedynym w swoim rodzaju. Nie wiem czy jest coś czego by nie zagrał dobrze.

Wiele osób sądzi, że aktor nie urodził się w USA. Zdradza go jego włoska uroda i oczywiście nazwisko. Pacino co prawda przyszedł na świat już w Ameryce. Jednak jego rodzina to imigranci z Włoch jakich wielu w tamtych czasach w stanach. Początki wielkiego gwiazdora nie były kolorowe. Żył bardzo skromnie. Jego rodzice rozwiedli się, a ojciec wyprowadził do Californii. Sam Al został z matką w Nowym Yorku i głownie ona wspomagała go finansowo, gdy dostał się do szkoły teatralnej.

Dzięki swojemu talentowi oraz włoskiej urodzie otrzymał rolę w kultowym już Ojcu chrzestnym.