Biblia

(2013) The Bible

Zaloguj
Fanatyk kina
Avatar użytkownika
Cytuj:
Ponad 13 mln Amerykanów obejrzało pierwszy odcinek serialu "Biblia".
To najlepszy wynik w tym roku wśród wszystkich programów rozrywkowych wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych przez stacje kablowe i najlepszy rezultat w dziejach kanału History.

Odcinek trwał dwie godziny. Nosił tytuł "Na początku". Zawarto w nim między innymi opowieści o Adamie i Ewie, arce Noego, Abrahamie, a także Sodomie i Gomorze.

Serial stworzyli: producent Mark Burnett i aktorka Roma Downey.

Downey mówi o nim: "Chcieliśmy stworzyć coś wizualnie świeżego, ekscytującego i frapującego. Coś, co spodobałoby się zarówno babciom, jak i dzieciom".

Serial jest z jednej strony chwalony za wysoki poziom produkcji. Z drugiej, nie brakuje opinii, że dla producentów ważniejsze były efekty specjalne od zgodności ze Słowem Bożym.

Poniżej trailer serialu.
Jako fan produkcji takich jak "Ben-Hur" czy "10 przykazań", nie mogłem przegapić! Po obejrzeniu dwóch pierwszych odcinkó stwierdzam, że warto oglądać dalej, zwłaszcza, że to tylko pięć razy po półtora godziny. Jest to nieco dziwne połączenie, bo czuć, że ogląda się program raczej niż normalny serial, ale z racji tematyki wszędzie obecny jest patos, który nie zawsze tu pasuje. Jest on dziwny zwłaszcza przy niezbyt wysokim poziomie aktorstwa, charakterystycznym zresztą dla tego typu miniseriali. Co cieszy mnie najbardziej to to, że jest de facto adaptacja Pisma Świętego, a taką od dawna pragnąłbym ujrzeć. Nie jest to pierwszy(i niestety ostatni) z niezrealizowanej serii filmów będących ekranizacją Starego Testamentu "Biblia" Johna Hustona, ale lepsze to niż nic. :P

A w tej tematyce, czekam z niecierpliwością na "Noego" w 2014!

_________________
Get your stinking paws off me, you damned dirty ape!